logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
wtorek, 20 lipca 2021 09:22

Druga fotorelacja z wakacyjnych działań w świetlicach

Kolejny tydzień wakacji za nami. Zapraszamy więc, na relację z działań w świetlicach wiejskich. Działo się naprawdę dużo. W Bolegorzynie powstały podwodne obrazki 3D z meduzą w roli głównej. Były też gry i zabawy. Dzieci wykonały również kultową zabawkę, w której trzeba trafić piłeczką na sznurku do kubeczka. W Cieszynie i Starym Worowie miały jeden dzień wspólnych działań, podczas których uczestniczyły w warsztatach z dot paintingu, czyli malowania kropką. Poza tym w Cieszynie świetnie bawiły się na świeżym powietrzu, przy okazji ozdabiając chodnik kolorowymi rysunkami z kredy i bawiąc się chustą animacyjną, a w Starym Worowie tworzyły lalki ze sznurka, rysowały i malowały.
W Darskowie królowały gry planszowe i zabawy ruchowe przez cały tydzień. Było głośno i wesoło. Dzieci ćwiczyły układ taneczny, który przedstawiły wszystkim mieszkańcom wsi na sobotnim festynie rodzinnym. Świetlica wiejska w Darskowie włączyła się również do akcji Niebieskie Motyle.
W Chlebowie powstawały budowle z klocków konstrukcyjnych, slimy i balonowe miecze. Dzieci grały w twistera, bawiły się na dworze, malowały i rysowały. W Lubieszewie stworzyły sobie własne lornetki, malowały kropką, rysowały kredą po chodniku i również włączyły się do akcji Niebieskie Motyle. W Kosobudach były gry i zabawy, malowanie metodą dot paintingu, rysowanie kredą po chodniku i tworzenie własnych ramek na zdjęcia. Rzęśnica podobnie jak Darskowo i Lubieszewo, dołączyła do akcji Niebieskie Motyle. Poza tym dzieci tworzyły obrazy z nakrętek, rysowały i malowały. W Stawnie również zadbały o kolorowy wygląd chodnika, a także stworzyły podwodny świat w formacie 3D. W Nowym Worowie można nie tylko miło spędzić czas, ale również realizować swoje pasje. Były więc gry na pianinie, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz prace plastyczne, podczas których powstały lampiony. W Warniłęgu dzieci bawiły się na świeżym powietrzu, grały w kręgle, rysowały kredą po chodniku, a także wykonały kolorowe lampiony ze słoików metodą decoupage.
To tylko skrót tygodniowych działań na świetlicach, bo dzieje się o wiele więcej. Codziennie mamy dużo śmiechu i dobrej energii. Wszystkich chętnych zapraszamy, by doświadczyli tej niesamowitej atmosfery osobiście i odwiedzili świetlice wiejskie gminy Złocieniec.

Tekst: Katarzyna Borowczak
Zdjęcia: profile Fb świetlic wiejskich gminy Złocieniec

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus