logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
piątek, 01 kwietnia 2022 10:14

Marcowe aktywności w świetlicach wiejskich

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z marcowych animacji w świetlicach wiejskich. To miesiąc pełen wiosennych zabaw i aktywności.
W Stawnie dzieci zmieniły wystrój okien z zimowego na wiosenny, układały wzory z koralików do prasowania i bawiły się na świeżym powietrzu.
W Darskowie czas upłynął na zabawach integracyjnych oraz pracach plastycznych i manualnych. W Siecinie królowały wiosenne dekoracje i zabawy ruchowe. Ciekawym wydarzeniem było powitanie wiosny.
Dzieci w Lubieszewie przygotowały dekoracje wiosenne, uczestniczyły w zabawach ruchowych na placu zabaw i ćwiczyły spostrzegawczość układając puzzle. W Chlebowie królowały klocki konstrukcyjne, tenis stołowy, malowanki, kolorowanki i plac zabaw. Dzieci z Bolegorzyna poszukiwały wiosny. Bawiły się na świeżym powietrzu, porządkowały plac koło świetlicy, przygotowały wiosenne dekoracje i obchodziły dzień gofra. Podobnie jak w poprzednich świetlicach w Bobrowie zmieniły wystrój na wiosenny, sprzątały plac zabaw, a później zorganizowały ognisko. W Kosobudach powstały lalki, lampiony ze sznurka. Dzieci malowały wiosnę i tworzyły kwiaty na Jarmark Wielkanocny. Uczestnicy świetlicy wiejskiej w Warniłęgu przygotowali się do pierwszego dnia wiosny, który wspólnie spędzili wraz z dziećmi z Ukrainy.
W Rzęśnicy dzieci grały w gry planszowe, robiły kwiaty z bibuły, układały puzzle, przygotowały dekoracje. W Starym Worowie skupiły się nad pracą przy makramowych listkach, zrobiły palmę na konkurs i zające. Grały w uno i skakały na skakance. W Cieszynie przygotowały wielkanocne dekoracje, plotły drzewka szczęścia, zawieszki i dekorowały butelki. W Nowym Worowie obchodziły dzień gofra, dzień wody i piekarza, a także wzięły udział w warsztatach tworzenia świec.
Również w marcu świetlice wiejskie z Bobrowa i Darskowa prowadziły animacje podczas dnia wiosny w Warniłęgu, a z Cieszyna, Starego Worowa, Stawna i Lubieszewa zorganizowały warsztaty mydlarskie oraz warsztaty z tworzenia makramy dla gości z Ukrainy.
Tekst: Joanna Olesiak
Zdjęcia: profile Fb świetlic wiejskich gminy Złocieniec

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus