logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
poniedziałek, 18 marca 2024 13:04

Sobota pobudziła zmysły festiwalowiczów

Sobota była dniem, który z pewnością na długo zostanie w pamięci. Bogaty program wydarzeń zapewnił niezapomniane przeżycia wszystkim uczestnikom.
Festiwal rośnie w siłę z każdym rokiem, przynosząc coraz to więcej inspiracji i fascynujących przygód.
Dzień rozpoczął się od relaksującego spaceru przyrodniczego z Jackiem Karczewskim, który zafascynował nas pięknem otaczającej przyrody.
Następnie czas na warsztaty dla dzieci, gdzie najmłodsi mogli rozwijać swoje zainteresowania i kreatywność.
W sali kinowej zgromadziła się społeczność festiwalowa, by wysłuchać pasjonującej prelekcji Michaliny Kupper. Jej opowieść o Antypodach - podróży po Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei - porwała nas do egzotycznych zakątków świata.
Grażyna Szuba wprowadziła nas w tajemnice kuchni Pomorza Zachodniego, a Weronika Mliczewska zabrała nas w podróż do Meksyku, opowiadając o Wielkanocy wśród ludności Cora. Niezastąpiony Wojciech Ganczarek podzielił się swoimi doświadczeniami z podróży rowerowej przez Amerykę Łacińską w latach 2013-2023.
Adam Bielecki opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z Annapurną i himalaizmem w wydaniu sportowym, zachwycając publiczność wyczerpującą prelekcją. Następnie wszyscy obejrzeli film "Bezdroża" w reżyserii Mikaela Lypinskiego, a po filmie był czas na rozmowę z reżyserem.
Nie mogło zabraknąć także fantastycznego - Przemka Kossakowskiego, który zabrał nas w tajemniczą podróż, opowiadając o swoich doświadczeniach związanych z Vision Quest. Człowiek warty poznania, pełen odwagi i determinacji.
tekst: J. Mikulec
zdjęcia E. Kordek / A.Cygan

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus