logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
środa, 05 czerwca 2024 14:55

Dynamiczny maj w świetlicach wiejskich

Maj w świetlicach wiejskich okazał się miesiącem pełnym radosnych wyzwań twórczych, które angażowały dzieci w różnorodne aktywności.
Rowerowe wycieczki, jazdy na rolkach, gry i zabawy zespołowe na placu zabaw, zajęcia kulinarne, plastyczne, muzyczne to aktywności dzieci z Chlebowa.
W Nowym Worowie zorganizowaliśmy animacje z okazji Dnia Pszczoły, które stały się hitem wśród najmłodszych. Dodatkowo dzieci przygotowywały prace plastyczne na Dzień Mamy oraz uczestniczyły w integracyjnych zabawach ruchowych.
Planszówki i artystyczne wyzwania dominowały w Bolegorzynie. Dzieci eksperymentowały z malowaniem bajecznych motyli lakierami do paznokci oraz tworzyły barwne obrazy z wiosennych kwiatów, którymi później ozdobiły okna świetlicy.
W Cieszynie podczas artystycznych warsztatów tworzyły bajkowe domki z gliny samoutwardzalnej i naszyjniki w kształcie serca. To również gry i zabawy sportowe oraz wiosenne sadzenie kwiatów.
W Lubieszewie podczas zajęć plastycznych tworzyliśmy kolorowe papugi i kreatywne, ekologiczne akwaria. Ponadto, spędzaliśmy czas na wspólnych, podwórkowych zabawach oraz integracyjnych grach zespołowych.
W Bobrowie, korzystając ze słonecznej pogody, spędziliśmy większość czasu grając w piłkę nożną, dwa ognie, malując kredą, łapiąc jak największe bańki mydlane. Nie zabrakło wspólnych zabaw kulinarnych, podczas których każdy stworzył swoją idealną pizzę. Zorganizowaliśmy twórcze warsztaty świec sojowych. Dzieci wykonały przepiękne desery świecowe dla swoich mam. Najmłodsi uczestnicy wykonali obraz „Majowa łąka”.
Rekordy w skakaniu na skakance, tenis stołowy, spotkania rękodzielnicze i tkanie na krosnach oraz zabawy z chustą animacyjną zorganizowaliśmy w Starym Worowie. Dzieci uczestniczyły również w zajęciach kulinarnych oraz brały udział w licznych zabawach ruchowych.
Sportowe emocje towarzyszyły uczestnikom gier i zabaw w chowanego i berka w Rzęśnicy. Dzieci przygotowały również kolorowe, wstążkowe bukiety róż z okazji Dnia Mamy, rozwijając swoje manualne zdolności.
W Warniłęgu tworzyliśmy biało-czerwone flagi, filcowe breloki i laurki z okazji Dnia Mamy. Nie zabrakło również malowania kredą, na folii oraz zabaw z bańkami mydlanymi.

Tekst: Monika Kuczyńska-Kochana
Zdjęcia: profile Fb świetlic wiejskich

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus