logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
piątek, 18 października 2013 15:34

KinoSzkoła znowu w Złocieńcu

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w kinie Mewa rozpoczęły się również seanse edukacyjne w ramach programu KinoSzkoła. W seansach filmowych brali udział dzieci i młodzież z całej gminy.

Seanse edukacyjne rozpoczęły się prelekcją na temat roli reżysera w filmie. Zgromadzeni widzowie dowiedzieli się kto pracuje na planie filmowym oraz jakie cechy charakteru potrzebne są by być dobrym reżyserem. Dzieci z klas I-III obejrzały film „Dino Mama” w wersji 3D. Starsze klasy podczas prelekcji poruszyły temat koleżeństwa oraz rozwiązywania konfliktów rówieśniczych. Później obejrzały film, który porusza temat traktujący o problemach młodocianych grup. Jedna związana jest z muzyką współczesna natomiast druga skupiona jest wokół kościoła świętego Tomasza i wykonuje muzykę klasyczną. Obydwie grupy ciągle popadają w przeróżne konflikty. Przygody, które spotykają bohaterów ostatecznie powodują pojednanie dwóch grup i szczęśliwe zakończenie. Starsi widzowie kina Mewa zobaczyli francuski film „Pan od muzyki” oraz wysłuchali prelekcji na temat autorytetów. Kolejne spotkanie z KinoSzkoła już w listopadzie. Serdecznie zapraszamy.

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus