logo zok

Współpraca z partnerami

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
poniedziałek, 27 stycznia 2014 13:44

Spotkanie autorskie z Marianem Dziędzielem

24 stycznia w Złocienieckim Ośrodku Kultury gościliśmy wybitnego aktora Mariana Dziędzielę. Ma On w swoim dorobku wiele drugoplanowych, ale wyrazistych ról. Od wielu lat gra w kinie, telewizji i teatrze.W filmie i telewizji występuje nieprzerwanie od 1968 roku.

Debiutował w jednym z odcinków kultowego już dzisiaj serialu „Stawka większa niż życie”. Od tego czasu zagrał w 149 produkcjach, na które złożyły się filmy fabularne, seriale i spektakle teatru telewizji. W polskim filmie najbardziej spektakularne sukcesy zaczął odnosić od roku 2004, kiedy to Wojciech Smarzowski obsadził go w pierwszoplanowej roli męskiej (Wojnar) w znakomitym „Weselu”. Od tego czasu Marian Dziędziel występuje niemal we wszystkich znaczących produkcjach filmowych, zdobywając prestiżowe nagrody za najlepsze aktorstwo nie tylko na polskich festiwalach sztuki filmowej, ale i poza granicami naszego kraju.

Po spotkaniu można było obejrzeć film z Marianem Dziędzielem „Piąta pora roku”. Wiele zabawnych scen w filmie, jak również takich, które skłaniały do refleksji nad życiem sprawiło, że wszyscy widzowie otrzymali ogromną dawkę pozytywnej energii.

Już od czwartku, tj. 30. stycznia, kunszt aktorski Mariana Dziędzieli będziemy mogli podziwiać w filmie „Pod mocnym aniołem” Wojciecha Smarzowskiego.

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus