logo zok

Współpraca z partnerami

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
czwartek, 30 stycznia 2014 08:40

Wieczór z poezją Gałczyńskiego

28 stycznia 2014 roku w holu Złocienieckiego Ośrodka Kultury odbył się pierwszy wieczorek poetycki prowadzony przez panią Beatę Miszewską-Kozłowską, nauczycielkę z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Gen. Władysława Andersa w Złocieńcu. Tematem tego spotkania była poezja Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Był to poeta, który zapisał się w zbiorowej pamięci wierszami o zaczarowanej dorożce, ogórku, który nie śpiewa i Teatrzykiem Zielona Gęś. Zielony Konstanty zakochany na wieki w swojej Natalii, oszust, słodki szarlatan, sztukmistrz, wyciągający wiersze jak króliki z kapelusza. Kpiarz, sypiący fajerwerkami dowcipu. A także „pies na forsę” piszący na akord dla tego, kto zapłaci. Postać tragiczna, uwikłana w nałóg i polityczne układy. Człowiek zdolny oświadczyć się podczas wojennej tułaczki trzem kobietom naraz, gdy w domu czekała żona. „Księżycowy facet” zakochany przede wszystkim w poezji i w muzyce. Pani Beata odkryła przed uczestnikami spotkania wszystkie te twarze Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i zaprezentowała wybrane utwory poety, ciekawie je interpretując. Miłośnicy poezji zdeklarowali chęć uczestniczenia w kolejnych wieczorkach poetyckich.

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus